Merkez şubemiz 1990 yılının Ocak ayında kurulmuştur. Kurucumuz İlyas KAYA’dır.

   Bugünkü Ankara Yolu Yüksek İhtisas Hastanesi karşısında kurulan ÖZBAY SÜRÜCÜ KURSU çalışmalarına öncelikle ciddi bir eğitim kadrosu oluşturarak başlamıştır. 1990 yılında tüm eğitim araçlarının son model otomobillerden oluştuğu modern bir araç filosu kurarak eğitim hayatına başlayan ÖZBAY SÜRÜCÜ KURSU, ardından modern bir eğitim pisti inşa etmiştir. Gelişmiş ülkelerin kullandığı tüm araç ve gereçleri temin etmiş; ayrıca kurslarda devam mecburiyetini ve ciddi eğitimi prensip alarak, prensiplerini hiç bozmadan bu günlere gelmiştir.

   Bursalılardan büyük ilgi gören ÖZBAY SÜRÜCÜ KURSU 1993 yılında 2. şubesi olan Hürriyet Şubesini Bursalıların hizmetine sunmuştur.

   2006 yılında ‘‘Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Özel Özbay İş Makineleri Operatör Yetiştirme Kursu’’ ile hizmet vermeye başlayan ÖZBAY SÜRÜCÜ KURSLARI, GREYDER, DOZER, BEKO-LODER, EKSKAVATÖR, FORKLİFT, VİNÇ, TAVAN VİNÇ, TERMİNAL TRAKTÖR Operatör Yetiştirme Kursları ile eğitim hizmetlerine devam etmiş, DONANIMLI BİR EĞİTİM KURUMU olmak üzere ilk adımını gerçekleştirmiştir.

   2008 yılında; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan almış olduğu yetki ile ÖZBAY MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİM MERKEZİNİ ( SRC-ODY- ÜDY) Bursalıların hizmetine sunmuş, 2009 yılında ise ÖZBAY PSİKOTEKNİK DEĞERLENDİRME MERKEZİNİ faaliyete geçirmiştir.

   2013 yılında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından ‘‘ADR kapsamında Tehlikeli Madde Taşımacılığı Mesleki Yeterlilik Eğitimi (SRC5)’’ vermek üzere BURSANIN İLK, Türkiye’nin 18. Kurumu olarak yetkilendirilmiştir.

   Son olarak; 2014 Yılında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan almış olduğu ‘‘Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanlığı Eğitimi (TMGD/DGSA- Dangerous Goods Safety Adviser)’’ yetki belgesi ile Türkiye’nin 12. yetkili TMGD Eğitim Kurumu olarak Bursa’da hizmet vermeye başlamıştır.

   ÖZBAY EĞİTİM KURUMLARI vermiş olduğu tüm bu eğitimleri tek bir Kurum çatısı altında toplamış ve Bursa’nın ilk ve tek; Türkiye’nin ise sayılı eğitim kurumları arasında yerini almıştır.

   ÖZBAY EĞİTİM KURUMLARI ciddi eğitim kadrosu ve çağdaş eğitim araç ve gereçleriyle donatılmış olarak, eğitim kalitesini bozmadan bugüne kadar hizmet vermiş ve aynı prensiplerle hizmet vermeye devam edecektir.